mars 2018 - Tydab

Vi blir en del av Microsoft Technology Center

Tydab och Avensia blir en del av Microsofts nya Technology Center i Akalla. Teknikcentret syftar till att lyfta fram innovativ teknologi och visa hur det kan tillämpas i praktiken för att lösa kunders affärsutmaningar. Det är därför med särskild glädje och stolthet som vi kan meddela att Tydab och Avensia har fått förtroendet att representera affärsområdet Retail med vår lösning; Unify Retail.

Vad är Unify Retail?

Unify Retail är en paketering av Microsoft Dynamics 365 Retail och Avensia Storefront, framtagen för butikshandeln och en full Unified Commerse-lösning. Det innebär bland annat central hantering av kampanjer, priser, kundinfo, produktinfo och lojalitet med genomslag i realtid i alla kanaler.

Lösningen placeras ovanpå det befintliga affärssystemet med systemdrift i Microsoft Azure Cloud. Det ger en agil, skalbar och flexibel plattform som kunden kan växa i.

Vill du veta mer?

Säg hej!

Ring oss på 035-17 70 80

Du kan även maila oss på info@tydab.com

Besök oss

Stockholm

Ferkens gränd 1,
111 30 Stockholm

Helsingborg

Kullagatan 30,
252 20 Helsingborg

Halmstad

Snickaregatan 8,
302 47 Halmstad

Postadress
Snöstorpsvägen 49,
302 47 Halmstad

Vi på Tydab

Försäljning & Marknadsföring
Applikation
Anders Dahlin
anders.dahlin@tydab.com
Eva Nilsson
eva.nilsson@tydab.com
Jenny Skylegård
jenny.skylegard@tydab.com
Johan Sundqvist
johan.sundqvist@tydab.com
John Hermander
john.hermander@tydab.com
Piere Jason
piere.jason@tydab.com
Tuấn Nguyễn
tuan.nguyen@tydab.com
Stefan Sjöstedt
stefan.sjostedt@tydab.com
William Truong
william.truong@tydab.com
Utveckling
Anders Forssberg
anders.forssberg@tydab.com
Anders Johansson
anders.j@tydab.com
Carl-Johan Jonsson
carl-johan.johnsson@tydab.com
Ilaz Rexhepi
ilaz.rexhepi@tydab.com
Johnny Jörgensen
johnny.jorgensen@tydab.com
Michaela Dekker
michaela.dekker@tydab.com
Erik Gonzalez
erik.gonzalez@tydab.com
Peter Gunnarsson
peter.gunnarsson@tydab.com
Regina Yngnell
regina.yngnell@tydab.com
Samuel Athley
samuel.athley@tydab.com
Administration
Maj-Inger Andersson
ma@tydab.com
+46 (0)35-17 70 80

Tydab logga - Jobba hos oss

Jobba hos oss

Vi söker ständigt efter nya kollegor som kan hjälpa oss att utvecklas. Skicka ditt CV till oss på jobb@tydab.com