mars 2021 - Tydab

Applikationskonsult Dynamics 365 Finance

Vi söker efter en applikationskonsult med fokus på ekonomi!

Gärna med:  

  • arbetslivserfarenhet som redovisningsekonom eller controller
  • eftergymnasial utbildning inom ekonomi
  • erfarenhet av Microsoft Dynamics AX eller av Dynamics 365 for Finance and Operations
  • goda kunskaper i svenska och engelska

Arbetsuppgifter

  • Skapa lösningar på våra kunders affärsbehov
  • Analysera och optimera digitala affärsprocesser
  • Ge service till våra kunder inom finansområdet
  • Delta i implementationsprojekt samt vara delprojektledare för finansområdet

Verkar det intressant? Välkommen att läsa mer om tjänsten och ansök på LinkedIn:

Halmstad

Helsingborg

Stockholm

Applikationskonsult Dynamics Supply Chain

Vi söker efter en applikationskonsult med fokus på inköp, produktion och logistik! 

Gärna med:  

  • arbetslivserfarenhet inom inköp, produktion eller lager/logistik
  • erfarenhet av inköpsplanering eller produktionsplanering
  • eftergymnasial utbildning
  • erfarenhet av Microsoft Dynamics AX eller av Dynamics 365 for Finance and Operations
  • goda kunskaper i svenska och engelska

Arbetsuppgifter

  • Skapa lösningar på våra kunders affärsbehov
  • Analysera och optimera digitala affärsprocesser
  • Ge service till våra kunder
  • Delta i implementationsprojekt samt vara delprojektledare

Verkar det intressant? Välkommen att läsa mer om tjänsten och ansök på LinkedIn:

Halmstad

Helsingborg

Stockholm

Säg hej!

Ring oss på 035-17 70 80

Du kan även maila oss på info@tydab.com

Besök oss

Stockholm

Ferkens gränd 1,
111 30 Stockholm

Helsingborg

Kullagatan 30,
252 20 Helsingborg

Halmstad

Snickaregatan 8,
302 47 Halmstad

Postadress
Snöstorpsvägen 49,
302 47 Halmstad

Vi på Tydab

Försäljning & Marknadsföring
Applikation
Eva Nilsson
eva.nilsson@tydab.com
Jenny Skylegård
jenny.skylegard@tydab.com
Jeremy Dicker
jeremy.dicker@tydab.com
Johan Sundqvist
johan.sundqvist@tydab.com
John Hermander
john.hermander@tydab.com
Peter Thulin
peter.thulin@tydab.com
Piere Jason
piere.jason@tydab.com
Tuấn Nguyễn
tuan.nguyen@tydab.com
Stefan Sjöstedt
stefan.sjostedt@tydab.com
Utveckling
Anders Forssberg
anders.forssberg@tydab.com
Anders Johansson
anders.j@tydab.com
Carl-Johan Jonsson
cj@tydab.com
Erik Gonzalez
erik.gonzalez@tydab.com
Ilaz Rexhepi
ilaz.rexhepi@tydab.com
Johnny Jörgensen
johnny.jorgensen@tydab.com
Michaela Dekker
michaela.dekker@tydab.com
Oliver Sjöstrand
oliver.sjostrand@tydab.com
Peter Gunnarsson
peter.gunnarsson@tydab.com
Regina Yngnell
regina.yngnell@tydab.com
Samuel Athley
samuel.athley@tydab.com
Administration
Maj-Inger Andersson
ma@tydab.com
+46 (0)35-17 70 80

Tydab logga - Jobba hos oss

Jobba hos oss

Vi söker ständigt efter nya kollegor som kan hjälpa oss att utvecklas. Skicka ditt CV till oss på jobb@tydab.com