Tydab Hem

Tjänster

Arbeta smartare tillsammans

Företagets affärssystem har historiskt varit ett ansvar för IT-avdelningen. Så är det inte längre. I digitaliseringens spår suddas gränsen mellan IT och verksamhet snabbt ut. Affärssystemsbehovet har kommit att drivas av verksamheten där IT idag är en naturlig del.

Vi arbetar med ett affärssystem i noga utvalda branscher. För oss är det en förutsättning för att åstadkomma verklig förändring hos våra kunder.

Marknadens modernaste affärssystem tog just ytterligare kliv framåt

Nya Dynamics 365 for Finance & Supply chain management förändrar synen på affärssystem inom flera områden. För inte så länge sedan var affärssystemet tämligen fristående, delvis integrerat och nästan alltid fyllt av anpassningar.  Men tiderna förändras.

Dynamics 365 föddes i molnet. Det gör systemet flexibelt och skalbart men det innebär också att systemet blir en naturlig del av hela Microsofts applikationsplattform. Med den nya Common Data Model och inbyggt stöd från bland annat Power plattformen med BI, AI, Office och Microsofts Sales-applikationer så definieras begreppet affärssystem om.

Korta fakta om Dynamics 365 for Finance & Supply Chain Management

  • Driftsätt var du vill: Cloud, Hybrid eller Local Business Data
  • Väx i din egen takt: Skalbart med molnet och Microsofts allt-i-ett licensmodell
  • Inbyggd Predictive analytics och BI
  • Integrationsplattform för sammanlänkning med dina och dina kunders övriga applikationer och system
  • Underlätta för kontinuerlig uppdatering med nytt sätt att hantera anpassningar

Vill du veta mer?

Fredrik Stenlund
Försäljning & Marknadsföring
fredrik.stenlund@tydab.com
+46 (0)70 565 86 40

"Vi valde Tydab för att vi ville arbeta med en kompetent och mellanstor leverantör som visar ett stort engagemang och delaktighet i hela projektet"

Henrik Hoffman, VD

"Vi vänder oss till tydab för att de är en pålitlig och kompetent leverantör. Från dem får vi det stöd vi behöver, både för mindre och större AX-projekt samt löpande support"

Göran Jönsson, IT-chef

Tydab har hög tillgänglighet och hittar snabbt lösningar som fungerar

Mikael Ågren

Ni agerar inte som ett typiskt IT-företag utan är kopplade till den krassa verkligheten som vi arbetar i

Mats Ekeroth

Förstå

Tillsammans går vi igenom era behov och önskemål så att vi kan leverera den bästa tänkbara lösningen.

Utveckla

Våra toppkonsulter arbetar fram en IT-lösning som kan förbättra er verksamhet.

Leverera

En färdig affärslösning presenteras och testas. Äntligen ett system att vara stolta över!

Säg hej!

Ring oss på 035-17 70 80

Du kan även maila oss på info@tydab.com

Besök oss

Stockholm

Ferkens gränd 1,
111 30 Stockholm

Helsingborg

Kullagatan 30,
252 20 Helsingborg

Halmstad

Snickaregatan 8,
302 47 Halmstad

Postadress
Snöstorpsvägen 49,
302 47 Halmstad

Vi på Tydab

Försäljning & Marknadsföring
Applikation
Eva Nilsson
eva.nilsson@tydab.com
Jenny Skylegård
jenny.skylegard@tydab.com
Jeremy Dicker
jeremy.dicker@tydab.com
Johan Sundqvist
johan.sundqvist@tydab.com
John Hermander
john.hermander@tydab.com
Peter Thulin
peter.thulin@tydab.com
Piere Jason
piere.jason@tydab.com
Tuấn Nguyễn
tuan.nguyen@tydab.com
Stefan Sjöstedt
stefan.sjostedt@tydab.com
Utveckling
Anders Forssberg
anders.forssberg@tydab.com
Anders Johansson
anders.j@tydab.com
Carl-Johan Jonsson
cj@tydab.com
Erik Gonzalez
erik.gonzalez@tydab.com
Ilaz Rexhepi
ilaz.rexhepi@tydab.com
Johnny Jörgensen
johnny.jorgensen@tydab.com
Michaela Dekker
michaela.dekker@tydab.com
Oliver Sjöstrand
oliver.sjostrand@tydab.com
Peter Gunnarsson
peter.gunnarsson@tydab.com
Regina Yngnell
regina.yngnell@tydab.com
Samuel Athley
samuel.athley@tydab.com
Administration
Maj-Inger Andersson
ma@tydab.com
+46 (0)35-17 70 80

Tydab logga - Jobba hos oss

Jobba hos oss

Vi söker ständigt efter nya kollegor som kan hjälpa oss att utvecklas. Skicka ditt CV till oss på jobb@tydab.com