Om oss

Din expert på Microsoft Dynamics 365 Finance & Supply Chain Management / AX

Tydab är en av Sveriges ledande leverantörer av Microsoft Dynamics 365 Finance & Supply Chain Management / AX. Med erfarenhet från ett sextiotal projekt och ett flertal branscher levererar vi optimerade lösningar till företag med höga verksamhetskrav.

Vi drivs av nyfikenhet och en vilja att förbättra våra kunders verksamheter. Det kan röra sig om kompletta affärssystemlösningar eller riktade insatser för att stödja specifika affärsområden.

Vi finns i Halmstad, Stockholm och Helsingborg. Tillsammans är vi 25 specialister som driver, utvecklar och hjälper våra kunder att med hjälp av vasst IT-stöd bli mer framgångsrika inom Retail, handel och tillverkning.

Vi arbetar i mycket nära samarbete med Four One. Med gemensamma resurser driver vi framförallt större förändringsprojekt tillsammans. Det ger styrka och trygghet för våra kunder.

Läs om samarbetet

Jobba hos oss

Vi är också en spännande arbetsgivare som ger dig förutsättningar att utvecklas i en bransch som ständigt förändras. Vi är tillräckligt små för att se varje individ och tillräckligt stora för driva de mest spännande projekten. Tillsammans delar vi utmaningar, kunskaper och vår vardag.

Vill du bli en av oss?

Kontakta oss

Microsoft Gold Dynamics Partner

"Vi valde Tydab för att vi ville arbeta med en kompetent och mellanstor leverantör som visar ett stort engagemang och delaktighet i hela projektet"

Henrik Hoffman, VD

"Vi vänder oss till tydab för att de är en pålitlig och kompetent leverantör. Från dem får vi det stöd vi behöver, både för mindre och större AX-projekt samt löpande support"

Göran Jönsson, IT-chef

Tydab har hög tillgänglighet och hittar snabbt lösningar som fungerar

Mikael Ågren

Ni agerar inte som ett typiskt IT-företag utan är kopplade till den krassa verkligheten som vi arbetar i

Mats Ekeroth

Förstå

Tillsammans går vi igenom era behov och önskemål så att vi kan leverera den bästa tänkbara lösningen.

Utveckla

Våra toppkonsulter arbetar fram en IT-lösning som kan förbättra er verksamhet.

Leverera

En färdig affärslösning presenteras och testas. Äntligen ett system att vara stolta över!

Säg hej!

Ring oss på 035-17 70 80

Du kan även maila oss på info@tydab.com

Besök oss

Stockholm

Ferkens gränd 1,
111 30 Stockholm

Helsingborg

Kullagatan 30,
252 20 Helsingborg

Halmstad

Snickaregatan 8,
302 47 Halmstad

Postadress
Snöstorpsvägen 49,
302 47 Halmstad

Vi på Tydab

Försäljning & Marknadsföring
Applikation
Eva Nilsson
eva.nilsson@tydab.com
Henrik Hugoh
henrik.hugoh@tydab.com
Jenny Skylegård
jenny.skylegard@tydab.com
Jeremy Dicker
jeremy.dicker@tydab.com
Johan Sundqvist
johan.sundqvist@tydab.com
John Hermander
john.hermander@tydab.com
Peter Thulin
peter.thulin@tydab.com
Piere Jason
piere.jason@tydab.com
Tuấn Nguyễn
tuan.nguyen@tydab.com
Stefan Sjöstedt
stefan.sjostedt@tydab.com
Utveckling
Anders Forssberg
anders.forssberg@tydab.com
Anders Johansson
anders.j@tydab.com
Carl-Johan Jonsson
cj@tydab.com
Erik Gonzalez
erik.gonzalez@tydab.com
Ilaz Rexhepi
ilaz.rexhepi@tydab.com
Johnny Jörgensen
johnny.jorgensen@tydab.com
Michaela Dekker
michaela.dekker@tydab.com
Oliver Sjöstrand
oliver.sjostrand@tydab.com
Peter Gunnarsson
peter.gunnarsson@tydab.com
Regina Yngnell
regina.yngnell@tydab.com
Samuel Athley
samuel.athley@tydab.com
Administration
Maj-Inger Andersson
ma@tydab.com
+46 (0)35-17 70 80

Tydab logga - Jobba hos oss

Jobba hos oss

Vi söker ständigt efter nya kollegor som kan hjälpa oss att utvecklas. Skicka ditt CV till oss på jobb@tydab.com