Vi blir en del av Microsoft Technology Center

Tydab och Avensia blir en del av Microsofts nya Technology Center i Akalla. Teknikcentret syftar till att lyfta fram innovativ teknologi och visa hur det kan tillämpas i praktiken för att lösa kunders affärsutmaningar. Det är därför med särskild glädje och stolthet som vi kan meddela att Tydab och Avensia har fått förtroendet att representera affärsområdet Retail med vår lösning; Unify Retail.

Vad är Unify Retail?

Unify Retail är en paketering av Microsoft Dynamics 365 Retail och Avensia Storefront, framtagen för butikshandeln och en full Unified Commerse-lösning. Det innebär bland annat central hantering av kampanjer, priser, kundinfo, produktinfo och lojalitet med genomslag i realtid i alla kanaler.

Lösningen placeras ovanpå det befintliga affärssystemet med systemdrift i Microsoft Azure Cloud. Det ger en agil, skalbar och flexibel plattform som kunden kan växa i.

Vill du veta mer?

Säg hej!

Ring oss på 035-17 70 80

Du kan även maila oss på info@tydab.com eller faxa 035 - 17 70 81

Besök oss

Stockholm

Ringvägen 100,
118 60 Stockholm

Halmstad

Snickaregatan 8,
302 47 Halmstad

Postadress
Snöstorpsvägen 49
,
302 47 Halmstad

Vi på Tydab

Försäljning & Marknadsföring
Fredrik Stenlund

Försäljning & Marknadsföring
fredrik.stenlund@tydab.com
+46 (0)70 565 86 40

Applikation
Peter Christner

Applikation
peter.christner@tydab.com
+46 (0)70 575 12 31

Anders Dahlin

Applikation
anders.dahlin@tydab.com

Crister Erlandsson

Applikation
crister.erlandsson@tydab.com
+46 (0)70 399 70 81

Eva Nilsson

Applikation
eva.nilsson@tydab.com

Henrik Mathiasson

Applikation
henrik.mathiasson@tydab.com
+46 (0)70 322 21 34

Johan Sundqvist

Applikation
johan.sundqvist@tydab.com

John Hermander

Applikation
john.hermander@tydab.com

Piere Jason

Applikation
piere.jason@tydab.com

Tuấn Nguyễn

Applikation
tuan.nguyen@tydab.com

Utveckling
Anders Forssberg

Utveckling
anders.forssberg@tydab.com

Anders Johansson

Utveckling
anders.j@tydab.com

Carl-Johan Jonsson

Utveckling
carl-johan.johnsson@tydab.com

Ilaz Rexhepi

Utveckling
ilaz.rexhepi@tydab.com

Johnny Jörgensen

Utveckling
johnny.jorgensen@tydab.com

Michaela Dekker

Utveckling
michaela.dekker@tydab.com

Peter Gunnarsson

Utveckling
peter.gunnarsson@tydab.com

Regina Yngnell

Utveckling
regina.yngnell@tydab.com

Samuel Athley

Utveckling
samuel.athley@tydab.com

Administration
Maj-Inger Andersson

Administration
ma@tydab.com
+46 (0)35-17 70 80

Tydab logga - Jobba hos oss

Jobba hos oss

Vi söker ständigt efter nya kollegor som kan hjälpa oss att utvecklas. Skicka ditt CV till oss på jobb@tydab.com